W bieżącym roku szkolnym realizujemy w przedszkolu program roczny pt. ,,Kto Ty jesteś-Polak mały, jaki znak Twój-orzeł Biały”. Poprzez treści zawarte w programie nasi wychowankowie rozwijają poczucie własnej tożsamości, kształtują poczucie przynależności narodowej oraz poznają najbliższe otoczenie. Przy okazji omawianej tematyki dotyczącej naszej miejscowości zorganizowaliśmy wyjścia do kościoła oraz do Izby Pamięci Narodowej.

W kościele nasi wychowankowie poznali historię powstania tego miejsca, które w dawniejszych  czasach było zakonem oraz kult cudownego obrazu Matki Bożej Żuromińskiej. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących kościoła płynących z ust pani katechetki Marzeny Kwiatkowskiej.

W Izbie Pamięci Narodowej przywitał nas pan Marcin Krasiński, który jest opiekunem miejsca, w którym przedszkolaki miały okazję zobaczyć mnóstwo przedmiotów i pamiątek z czasów wojny, okupacji i rozbiorów Polski. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przewodnika i z zaciekawieniem oglądały  zgromadzone w tym wyjątkowym pomieszczeniu skarby naszego narodu. Z zadumą i spokojem nasi wychowankowie zadawali pytania oraz przyglądały się śladom historii i czasu, jakie odzwierciedlają starodawne eksponaty.

Zapraszamy do galerii zdjęć.