24 listopada w grupie 4/5-latków odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”, na którą przybyli Rodzice naszych wychowanków. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym dzieci stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Dzieci pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły, po czym złożyły przyrzeczenia, zapewniając, iż będą wzorowymi przedszkolakami. Rodzice naszych wychowanków również złożyli przyrzeczenie, o którym będą pamiętać każdego dnia. Następnie Pani dyrektor przedszkola Małgorzata Orłowska zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Dzieci stając się przedszkolakiem otrzymały świadczący o tym ważnym wydarzeniu znaczek przedszkolaka oraz dyplomy. Po części artystycznej dzieci ze swoimi Rodzicami mieli okazję do wspólnych tańców i zabaw przy muzyce. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek, który stał się okazją do rozmów i uścisków. Nie jednemu z Rodziców łezka zakręciła się w oku.