16 – stego grudnia w grupie „0” odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego przygotowane przez p. Magdalenę Rutowską, nauczyciela języka angielskiego pracującego w naszym przedszkolu. Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się języka obcego poprzez naukę wierszyków, rymowanek, piosenek. Nauka uczenia się poprzez zmysły oraz reagowanie całym ciałem i animacja ruchowa zjawisk oraz przedmiotów w rymowankach i piosenkach pozwala dzieciom w łatwy sposób przyswoić słownictwo w języku obcym.

Rodzice podczas obserwacji zajęć mogli dostrzec, że dzieci świetnie sobie radzą na zajęciach z języka angielskiego. Reagują na proste polecenia, znają słowa kilku piosenek i potrafią je interpretować ruchem. Rozumieją sens zabaw, historyjek czy piosenek, ponieważ są one wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.

Grupa ta to dzieci 5 i 4 – letnie, a na zajęcia języka angielskiego uczęszczają od września tego roku. Poziom zdobytych przez nich umiejętności w tym zakresie to ich wielki sukces. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewa Kowalczyk - Brożyna