Bajki to ulubiona forma tekstu literackiego, której z ogromnym zainteresowaniem słuchają każdego dnia w przedszkolu nasi wychowankowie. Opracowując i wdrażając projekt dotyczący systematycznego, głośnego czytania pt. „Czytające przedszkole”rozwijałyśmy u dzieci zainteresowania czytelnicze. Dzieci poprzez gry , zabawy dydaktyczne i tematyczne, działalność plastyczną ,układanki i rebusy poznawały różne utwory literatury dziecięcej. W celu podsumowania realizacji projektu zorganizowałyśmy dla naszych wychowanków quiz znajomości bajek. Najstarsze grupy biorące udział w quizie zaprezentowali ich przedstawiciele, którzy zmagali się z różnorodnymi konkurencjami bajkowymi. Nasi wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą i znajomością nawet najdrobniejszych szczegółów z bajek, o czym świadczyły poprawnie rozwiązane zadania i remis.

Gratulujemy.

„Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”.