11 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w interaktywnych warsztatach telewizyjnych organizowanych przez „Show Teatr” w Żuromińskim Centrum Kultury. W trakcie spotkania dzieci tworzyły i realizowały dźwięki oraz efekty do filmu rysunkowego. Nasi wychowankowie w studiu dźwiękowym na scenie kina, za pomocą przedmiotów codziennego użytku, tworzyły efekty dźwiękowe pod sceny/ ujęcia z filmu rysunkowego, pracowały nad wytworzeniem „szumu morza”, „wiejącego wiatru”, „zdziwienia”, „zachwytu” itp., podkładały głosy pod filmowe postaci, pomagały wykonać piosenkę dla zespołu z filmu rysunkowego. Udźwiękowianie filmu, przebieg zajęć był realizowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Dzieci mogły na bieżąco obserwować pracę swoich rówieśników. Na koniec zajęć mogliśmy obejrzeć zrealizowany dźwiękowo przez naszych przedszkolaków film o przygodach psa Rafika i perypetiach zespołu Lala Mire.

Z całości warsztatów powstanie reportaż o charakterze „wideolekcji” na temat pracy nad kreowaniem dźwięków, który wkrótce będzie można obejrzeć  na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Bukowska