ROK po premierze pierwszych książek z serii „BASIA”  LektorKlett zaprosił dzieci na jedyny w swoim rodzaju BASIOWY BAL PASIASTYCHi nasze przedszkole przystąpiło do ogłoszonego konkursu. Dzieci, jako faniBasi zdecydowanie stanęli na wysokości zadania – stawili się ubrani w paski od góry do dołu.

Nauczycielki, panie I. Szczech, E. Kowalczyk-Brożyna i J. Wrzosek zorganizowały dla dzieci wiele ciekawych konkurencji. Inspiracją do zabaw były tytuły książek z serii „Basia”. W takim dniu nie mogło zabraknąć tytułowej bohaterki, czyli Basi Pasiastej. W celu uatrakcyjnienia dzieciom tego dnia do naszego przedszkola przybył z dalekiej Laponii św. Mikołaj, który obdarował dzieci pięknymi prezentami i rozświetlił uśmiechem buzię każdego dziecka.