26 maja w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego chcieliśmy uczcić Dzień Matki oraz zbliżające się Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Goście bardzo licznie przybyli na przygotowaną przez nas imprezę. Najpierw ten dzień uświetniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych, a następnie występ zespołu muzycznego „Benefis”.

Rozrywką były konkurencje sportowe, w których aktywny udział wzięli zarówno rodzice, jak i dzieci. Trzeba tu wspomnieć o ojcach naszych przedszkolaków, którzy mieli tyle krzepy, że lina nam pękła. Na zakończenie odbył się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Łukomie pod dyrygenturą pana Piotra Wojtczyka.

W trakcie trwania festynu goście mogli również korzystać z przygotowanych atrakcji:

ØKawiarenki, gdzie można było zakupić ciasta, herbatę, kawę;

ØKącika smakosza, a tam były kaszanka i kiełbaska z grilla, chleb ze smalcem;

ØKącika łasucha, gdzie można było nabyć gofry, słodycze, napoje;

ØLoterii fantowej;

ØBajkowego czary-mary, gdzie panie wykonywały bajeczny tatuaż;

ØMini galerię dziecięcych prac;

ØPokaz wozów: policyjnego i strażackiego.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu wszystkich gości powyższymi atrakcjami udało nam się uzbierać kwotę 3200 zł. Pieniądze te pragniemy przeznaczyć przede wszystkim na aparat fotograficzny, który służyłby uwiecznianiu tych najbardziej beztroskich chwil w przedszkolu oraz na potrzeby przedszkola.

Ponadto składamy podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania loterii fantowej:

·        Żuromińskie Centrum Kultury

·        Sklep chemiczny „Marta”

·        Restauracja „Zacisze”

·        Sklep obuwniczy Państwa Szczesiak

·        Sklep jubilerski Pani Michalskiej

·        Sklep odzieżowy „Melisa”

·        Studio urody „Beauty”

·        Zakład fryzjerski „Jola”

·        Zakład fryzjerski „Chantal”

·        Zakład fryzjerski „Kasia”

·        Zakład fryzjerski Pani Pudlak

·        Salon i sklep kosmetyczny „Visage”

·        Sklep firmowy Pani Jolanty Nagórek

·        Sklep spożywczy Pana Tomasza Wojtkiewicza

·        Sklep ogrodniczy Państwa Andrzejewskich

·        Firma Look Sylwii Jarzynki

·        Komenda Powiatowa Policji w Żurominie

·        Państwowa Straż Pożarna w Żurominie

·        Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żurominie

Dziękujemy również za wkład własny rodzicom. Zarówno tym, którzy ofiarowali fanty na loterię, jak i tym, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie i prowadzenie festynu.